Raksti ➡ Tumsas enkurs

Cilvēkam dzīvē ir gaišie un tumšie posmi. Līdzīgi kā kuģis pa viļņiem cilvēks šūpojas te augstākā, te zemākā slānī. Un viss ir kārtībā. Ilgstoši atrodoties augšā, clivēks sāktu zaudēt spēju priecāties, izbaudīt lietas. Ilgstoši atrodoties lejā, dzīvošana kļūst par ciešanām. Dabā ir iekārtots, ka cilvēka noskaņojums mainās līdzīgi kā diena un nakts. Jābūt balansam. Tas ir saderīgi ar cilvēka psiholoģiju un fizioloģiju.

Ir cilvēki, kas izvēlas dzīvot pa vidu starp prieku un bēdām.. tādā neitralitātes stāvoklī. Vilnis tiek pieklusināts. Skumjas pazūd no cilvēka dzīves. Bet tāpat arī prieks.

Bet reizēm cilvēks ieķerās slānī. Un netiek prom. Es to saucu par enkura izmešanu. Nav daudz dzirdēts par cilvēkiem, kas iestrēguši gaišajā slānī. Jo pēc kāda laika tur atrodoties, tas kļūst par ciešanām. Un cilvēks noslīgst atpakaļ tumšajā slānī.

Bet ļoti daudz apkārt var manīt cilvēkus, kas netiek laukā no tumšā slāņa. Manā redzējumā, neviens nevar tevi noturēt tumšajā slānī pret tavu gribu. Cilvēks slānī turās pats, tomēr visbiežāk neapzināti. Tas nozīmē, ka brīdī, kad cilvēks izvēlas izmaiņas savā dzīvē, neviens nevar viņam traucēt šo slāni atstāt. Ir dažādi enkuri, kā dēļ cilvēks iestrēgst. Viens biežs sākas ar salauztu sirdi. Tiklīdz sirds ir lauskās, cilvēks izvēlas noslēgties, lai sevi pasargātu no jaunām sāpēm. Bet Tu nevari atrasties gaišā slānī tik noslēdzies. Tu automātiski noslīdi zemāk tumsā. Šajā gadījumā enkurs ir noslēgšanās. Brīdī, kad spēsi palaist vaļā noslēgšanos, tiksi laukā no slāņa.

Citā gadījumā cilvēkam tiek nodarīts pāri. Un ir milzīgs aizvainojums, sāpes, dusmas. Tā ir plaisa starp cilvēkiem. Tas ir enkurs. Piedošana ir enkura palaišana vaļā. Aizmiršana nav palaišana. Tā ir aizmiršana, ka enkurs eksistē. Citā gadījumā cilvēkam ir sapnis kļūt par dziedātāju. Un vienā brīdī viņš redz, ka nespēs. Tajā brīdī viņš noslīgst tumšā, nomāktā slānī. Enkurs ir šis viņa sapnis. Tiklīdz viņš to palaidīs vaļā (vai arī saredzēs, kā tomēr spēj īstenot), viņš tiks laukā.

Citreiz enkurs ir bailes. Cilvēkam ir bail, ka viņš pazaudēs darbu un paliks uz ielas. Baiļu dēļ viņš dzīvo tumšā slānī. Viņš katru dienu vizualizē nākotni, kur tiks atlaists. Viņš katru dienu vizualizē, ka viņam nekas nesanāks un, ka visi viņu ienīst. Un pēc brīža viņš brīnās, kāpēc viņu atkal atlaida. Un tad nonāk vēl dziļāk tumšajā slānī. Palaižot vaļā bailes, cilvēks spēs tikt laukā no slāņa un sāks vizualizēt citu nākotni.

Tas ir ļoti skumji, ka jo tumšākā slānī cilvēks atradīsies, jo vairāk viņš savu dzīvi virzīs uz leju. Bet cilvēks vienmēr ir spējīgs pats no tā tikt laukā. Tāpēc, ja tu ilgstoši atrodies zemā slānī, pameklē savu enkuru. To ir tik daudz un dažādi. Bet, ja ieklausīsies sevī, atradīsi. Un tad atliks tikai to palaist vaļā, lai ieraudzītu sauli :)

Andris Ciekurs

 

Autorizēties ar E-pastu

E-pasts:
Parole:


Vēl nav konts? Reģistrējies šeit.
Aizmirsi paroli?

Atslēgt arhīva ierakstu

Norādi atslēgas kodu. Šis kods ir pieejams pasākuma dalībniekiem, kā arī to saņem cilvēki, kas veic apmaksu par video (skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu):
Kods:

Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Atjaunot paroli

Norādi savu e-pastu:


Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Reģistrēties

E-pasts*:
Parole*:
Parole vēlreiz*:
 
Pilns vārds*:
Dzimšanas datums*:
Dzimums*:
Piekrītu saņemt jaunumus uz e-pastu.
Piekrītu lietošanas noteikumiem.
 
Dati tiek apstrādāti...