Raksti ➡ Prāts un intuīcija

Kā atšķirt prātu no intuīcijas? Atbilde ir vienkārša - nav jāatšķir. Prāts ir intuīcijas instruments. Vai esi dzirdējis frāzi "Tāda doma man pat prātā neienāktu"?

Doma nevar iepeldēt prātā, ja tu neatrodies tai saderīgā slānī. Ja tev ir bailes, pa tavu galvu kņudēs pavisam citas sugas domas kā tad, kad jūti prieku un mieru.

Iedomājies situāciju - cilvēks cenšas saskatīt kādā krāsā ir drauga aura.

Uzreiz galvā parādās - dzeltena. Pēc brīža ir cita sajūta - zila. Un cilvēks domā, kura krāsa ir īstā? Varbūt abas? Bet varbūt prāts iejaucās. Kā varētu pārbaudīt? Ar ko salīdzināt, lai uzzinātu patiesību?

Viņš vēlāk paprasa kādam "redzīgam" cilvēkam, un tas pateiks, ka draugs "patiesībā" ir zaļš. Būs vilšanās. Cilvēks nebūs redzējis to, ko gribēja redzēt un nospriedīs, ka savam redzējumam nevar uzticēties. Atkal prāts visu iztraucēja. Domās, kā lai kļūst intuitīvāks?

Un te ir visa problēma. Tev nav jāsalīdzina ne ar ko. Atnāca divas krāsas. Burvīgi. Pieņem tās.

Cilvēks cenšas noskaidrot, kāda krāsa ir "patiesībā". Tādā veidā viņš ierobežo to, ko no intuīcijas pieņem. Viņš izmanto intuīciju kā rīku. Bet intuīcija tā nestrādā. Intuīcija tev dod to, ko tev tajā brīdī vajag.

Intuīcija strādā arī caur prātu. Šobrīd viņam draugā bija jāsaskata šīs divas krāsas.

Viņš pat nepamanīja, ka draugā neredzēja oranžo, lillā, melno, sarkano. Cilvēks bija tik nofokusējies uz to, kura krāsa ir īstā.

Viņš šīs pārējās krāsas neredzēja tāpēc, ka tās vispār nerezonēja. Doma par šīm krāsām pat prātā neienāca. Bet zilā un dzeltenā rezonēja. Katra citā veidā.

Mēs ļoti daudz spoguļojam sevi citos. Un Katram ir citāds pasaules redzējums. Necenties saskatīt to, ko vēlies saskatīt. Ta vietā skaties, ko tu redzi. Un pieņem domas, lai arī cik izdomātas tās liktos. Ja tā ienāca tavā prātā, tātad tevī bija atbilstoša augsne, kur domai uzdīgt. Pieņem to, un Tev nāks jaunas pieredzes un domas, Ar laiku viss paliks skaidrāks.

Andris Ciekurs

 

Autorizēties ar E-pastu

E-pasts:
Parole:


Vēl nav konts? Reģistrējies šeit.
Aizmirsi paroli?

Atslēgt arhīva ierakstu

Norādi atslēgas kodu. Šis kods ir pieejams pasākuma dalībniekiem, kā arī to saņem cilvēki, kas veic apmaksu par video (skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu):
Kods:

Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Atjaunot paroli

Norādi savu e-pastu:


Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Reģistrēties

E-pasts*:
Parole*:
Parole vēlreiz*:
 
Pilns vārds*:
Dzimšanas datums*:
Dzimums*:
Piekrītu saņemt jaunumus uz e-pastu.
Piekrītu lietošanas noteikumiem.
 
Dati tiek apstrādāti...