Raksti ➡ Patiesība un meli

Raitis un Viktors abi ieraudzīja skaistu vienu un to pašu enerģiju. Raitis to ieraudzīja kā četrstūri, Viktors kā apli. Kamēr Raitis saka, ka tas ir četrstūris un Viktors, ka enerģija ir aplis. Abi saka taisnību. Tikko kā Raitis pateiks, ka tas ir aplis, viņš būs pateicis melus.

Katrs dievu redz citādi. Viens saka, ka Dievs ir viss, kas ir. Cits saka, ka Dievs ir gan tas, kas ir, gan arī tas, kas nav. Kristiešiem patīk dievu dalīt svētajā trīsvienībā. Vēl cits saka, ka Dieva nav, bet ir tikai dievišķīgums, kas ir katrā no mums.

Manā redzējumā, bija cilvēki, kas saskatīja šo dievišķo enerģiju. Buda, Jēzus Kristus un citi apgaismotie. Visi saskatīja vienu un to pašu. Un tomēr, to nav iespējams pastāstīt citiem, ja to neieliec formā. Atklāsmes pārtulkošanu, lai prāts spētu uztvert, es saucu par ielikšanu formā. Un tiklīdz tu to izdari, tev vairs nav absolūtā patiesība, bet gan tava patiesība. Tā ir kļuvusi par prāta struktūru. Un nekad nebūs divas identiskas struktūras.

Pēc nostāstiem, kad Buda bija sasniedzis apgaismību, viena no pirmajām lietām, ko viņš sacīja bija - katrs izteikts vārds ir meli.

Reiz pie viņa atnāca vīrs un prasīja "vai Dievs eksistē?". Viņš atbildēja, ka "Nē, neeksistē.". Un cilvēks aizgāja prom. Pēc brīža atnāca cits vīrs un prasīja "vai Dievs eksistē?". Buda atbildēja "Jā, eksistē.". Un vīrs aizgāja. Viens viņa sekotājs apmulsis atnāca pie viņa un prasīja, kādēļ tādas atbildes. Buda atbildēja. Pirmais vīrs bija pārliecināts, ka Dievs ir, tādēļ es atbildēju, ka Dieva nav. Otrs vīrs bija pārliecināts, ka Dievs nav, tādēļ es atbildēju, ka tas ir.

Šādu darbību varētu uztvert par meliem, tomēr manuprāt Buda abās reizēs pateica patiesību. Jo cilvēki neprasīja par absolūto Dieva enerģiju. Par to nav iespējams paprasīt. Par to nav iespējams atbildēt. Un to nav iespējams saprast. Viņi prasīja par savām prāta struktūrām. Un Buda radīja divas jaunas prāta struktūras. Priekš katra individuālas un abas patiesas (cik nu patiesas prāta struktūras var būt).

Katram cilvēkam iekšā ir melu detektors. Ja cilvēks saka melus, ķermenis saspringst, enerģiju plūsma tiek traucēta. Saikne ar visumu samazinās. Sakot taisnību - atslābst, plūst vairāk un saikne palielinās. Šī patiesība vai meli neapzīmē to, ko cilvēki sauc par objektīvo patiesību. Bet gan to, cik cilvēka vārdi atbilst tam, ko saka viņa dvēsele un dziļa intuīcija.

Es varu skatīties uz mēnesi. Manas acis to redz apaļu. Viss, ko esmu dzīves laikā iemācījies, liecina, ka mēness ir lodes formā. Bet, ja man būs dziļa sajūta, ka mēness ir kuba formā, tā būs mana patiesība un pārējais - meli. Kāds domā, ka vārdi "es esmu" ir absolūta patiesība. Es redzu, ka tā nav. Esība nekad nav statiska. Tā vienmēr mainās. Tas ir tik interesanti, ka tā ir, jo tā ir ārpus mūsu laika izpratnes. Tāpēc "Es kļūstu" būtu tuvāks apzīmējums. Un tomēr arī tā nav patiesība, jo to nav iespējams izteikt.

Bieži cilvēkiem rodas iespaids, ka atklāsmi var izpaust patiesi caur prāta struktūrām, jo daudzi cilvēki saiet vienā istabā un raksturo to ļoti līdzīgi. Tomēr, ja tu paskatīsies plašāk pasaulē, dažādas kultūras, dažādus gadsimtus, sāksi saskatīt atšķirības.

Visu, kas te ir rakstīts, mans ķermenis un enerģētika apstiprina, ka tā ir patiesība. Tomēr brīdī, kad es to izsaku un brīdī, kad tas nonāk pie tevis. Tā ir prāta struktūra, kur attēlo tikai daļu no tā ko es jūtu. Vienīgais veids kā es tev varu parādīt patiesību ir tad, ja mēs meditatīvi saslēgtos kopā un ļautos brīvai plūsmai. Bet tu to vari izdarīt arī viens pats :) Veiksmi!

Andris Ciekurs

 

Autorizēties ar E-pastu

E-pasts:
Parole:


Vēl nav konts? Reģistrējies šeit.
Aizmirsi paroli?

Atslēgt arhīva ierakstu

Norādi atslēgas kodu. Šis kods ir pieejams pasākuma dalībniekiem, kā arī to saņem cilvēki, kas veic apmaksu par video (skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu):
Kods:

Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Atjaunot paroli

Norādi savu e-pastu:


Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Reģistrēties

E-pasts*:
Parole*:
Parole vēlreiz*:
 
Pilns vārds*:
Dzimšanas datums*:
Dzimums*:
Piekrītu saņemt jaunumus uz e-pastu.
Piekrītu lietošanas noteikumiem.
 
Dati tiek apstrādāti...