Raksti ➡ Man vienalga, ko citi par mani domā

Tik daudz apkārt runā šo frāzi. Tomēr visvairāk to saka cilvēki, kuriem nav vienalga. To saka cilvēki, kuriem ir svarīgi, lai visi zin, ka "viņam ir vienalga".

Šī attieksme ir dabīga. Sabiedrība ir nosodoša, nospiež. Un cilvēks cenšas kļūt imūns pret sabiedrības rāmjiem. Un būt brīvs. Viņš pats. Bet ir kāda lieta. Šo nodomu ir grūti piepildīt. Un ja tas izdodas, tas nenes neko labu. Cilvēks ir sociāla būtne. Tomēr ar šo nodomu viņš cenšas būvēt vienaldzības sienas sev apkārt. Cenšas radīt vienaldzību pret apkārtējo redzējumiem un viņu pasaulēm. Tās ir pretdabiskas un kaitīgas cilvēkam. Tāpec arī ir tik grūti tādā stāvoklī nonākt.

Cik interesanti notiek. Ļaujoties sabiedrības rāmim cilvēks apspiež sevi. Un pasaule kļūst pelēka. Dumpojoties pret sabiedrības rāmjiem cilvēks ar laiku noslēdzas no tās. Un pasaule atkal paliek pelēka. Tik daudzi ap mums dzīvo pelēkās pasaulēs.

Bet ir arī cits ceļš. Man nav vienalga, ko citi par mani domā. Nav vienalga, kā citi mani redz. Man ir svarīgas viņu pasaules. Un es vēlos zināt kāds ir mans tēls viņu pasaulēs. Man ir svarīga viņu attieksme un saiknes ar šiem cilvēkiem. Tomēr, tas vai viņu redzējums ierobežo manu dzīves ceļu jau ir cits jautājums. Tam tā nav jabūt. Neviens nevar ierobežot tavu dzīves ceļu izņemot tavas šaubas par sevi. Tāpat arī par redzējumu. Kaut arī es cenšos sekot līdzi tēliem par mani, kas ir apkārtējo pasaulēs, man nav jābūt no tiem atkarīgam. Es necenšos tos kontrolēt. Ja cilvēks par mani domā ļaunas lietas, viss kārtībā. Vienīgi ir ļoti uzmanīgi ar šādu cilvēku jārunā, jo tas ko es pateikšu vairs nebūs tas, ko viņš sadzirdēs. Jo atšķirīgāks tēls otra pasaulē ir no tā, kāds esmu es, jo vairāk izkropļota būs visa informācija, kas līdz viņam nonāks.

Noslēgšanās nav vienīgais ceļš uz brīvību. Reizēm tā ir nepieciešama, kā pirmais solis, Šī dumpība un neatkarība. Lauvas rēciens. Bet ilgstoši pazaudējot saikni ar apkārtējo pasauli, cilvēks sāk zaudēt saikni ar sevi. Parādas sajūta kā vientulība. Un tā ir skaidra zīme, ka jāpārskata uzbūvētie mūri.

Andris Ciekurs

 

Autorizēties ar E-pastu

E-pasts:
Parole:


Vēl nav konts? Reģistrējies šeit.
Aizmirsi paroli?

Atslēgt arhīva ierakstu

Norādi atslēgas kodu. Šis kods ir pieejams pasākuma dalībniekiem, kā arī to saņem cilvēki, kas veic apmaksu par video (skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu):
Kods:

Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Atjaunot paroli

Norādi savu e-pastu:


Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Reģistrēties

E-pasts*:
Parole*:
Parole vēlreiz*:
 
Pilns vārds*:
Dzimšanas datums*:
Dzimums*:
Piekrītu saņemt jaunumus uz e-pastu.
Piekrītu lietošanas noteikumiem.
 
Dati tiek apstrādāti...