Raksti ➡ Ko nozīmē palīdzēt?

Reiz es staigāju pa Centrāltirgu. Pie manis pienāk cilvēks un prasa 2 eiro, lai varētu tikt atpakaļ uz Adažiem. Un notiek ļoti interesanta situācija. Es pavēroju šo cilvēku. Man ir mīlestība pret viņu, sirsnība. Es gribu viņam palīdzēt. Man kabatā ir 2 euro, kas nekam nav paredzēti. Un tomēr es viņam pasaku, ka nevaru palīdzēt un dodos tālāk. Es nesaku, ka man nav naudas... bet tikai, ka nevaru palīdzēt.

Ir tāda iekšēja izjūta... Kas ļauj saprast kuras darbības harmonizē ar mani, kuras harmonizē ar otru.. Un labestība nav palīdzēt otram, kad viņš to prasa. Tā ir Darbību veikšana dzīvē, kas harmonizē gan ar tevi, gan ar apkārtējiem. Citreiz man cilvēks kaut ko prasa, un es iedodu vairāk... jo es redzu, ka viņam tas patiešām nāks par labu... Un nav tā, ka man jāskaitļo, vai tiešām cilvēkam jātiek uz tiem Ādažiem vai arī ne. Tam pat nav nozīmes... Nozīme ir tam, kas tam cilvēkam šobrīd jāpieredz dzīvē, lai tas saņem pieredzes, kas tam nepieciešamas augšanai...

Bieži ir situācijas, kur otram vari piepalīdzēt, lai gan viņš nezina, ka viņam to vajag vai arī neprasa... Ir jābūt ļoti vērīgam, lai tādas izdevības nepalaistu garām... Vēl mēdz būt situācijas, kur cilvēks kaut ko sagaida no Tevis.. Draugi, ģimene, radinieki vai sveši... Tur jāieskatās dziļi... Ja redzi, ka tas neveicinās harmoniju pasaulē, nedari to. Tas ir labākais veids, kā Tu vari palīdzēt. Viņš var dusmoties, mest tev ar lietām. Censties sāpināt. Un viss ir kārtībā. Viņa loma ir dusmoties, sāpināt. Tava ir tikt sāpinātam. Vai arī netikt.. tas atkarīgs no Tevis kā to uztver, kā rīkojies tālāk... Bet tas nemaina to vērtību šajā Tavā mijiedarbībā ar otra dzīvi. Un palīdzība vienmēr ir no divām pusēm.

Ja tu redzi, ka kādam vari palīdzēt, ar pašu darbību tu palīdzi sev. Un es to pat nesauktu par palīdzēšana. Bet gan sirsnīgu sadarbību, lai abi varētu piedzīvot šo dzīvi krāsaināk. Un ja otrs to nepieņem, tas arī nekas. Tad tu vari augt vienatnē :) Vienkārši, ja jūti dziļu sajūtu, ka kaut kas ir jādara. Dari to. Un pat nav jāskaidro otram kāpec ko dari vai nedari. Cilvēki bieži nesapratīs. Gaidīs prāta domu gājienus, vai analītisku apsvēršanu. Centīsies kaut ko pierādīt. Bet tam nav nozīmes. Pietiek ar to, ka Tev ir sajūta. Tu dari, kas tev jādara, citi darīs to, kas jādara viņiem

Andris Ciekurs

 

Autorizēties ar E-pastu

E-pasts:
Parole:


Vēl nav konts? Reģistrējies šeit.
Aizmirsi paroli?

Atslēgt arhīva ierakstu

Norādi atslēgas kodu. Šis kods ir pieejams pasākuma dalībniekiem, kā arī to saņem cilvēki, kas veic apmaksu par video (skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu):
Kods:

Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Atjaunot paroli

Norādi savu e-pastu:


Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Reģistrēties

E-pasts*:
Parole*:
Parole vēlreiz*:
 
Pilns vārds*:
Dzimšanas datums*:
Dzimums*:
Piekrītu saņemt jaunumus uz e-pastu.
Piekrītu lietošanas noteikumiem.
 
Dati tiek apstrādāti...