Raksti ➡ Kā sadzirdēt, ko saka otrs?

Kad sarunājas divi cilvēki, visbiežāk, klausītājs uztver tikai ļoti mazu daļu no sacītā. Viss pārējais ir spoguļošanās un sarunas ar sevi.

Katram cilvēkam ir sava valoda. Cilvēks izmanto vārdus, lai atspoguļotu savas sajūtas un redzējumu. Tomēr aiz vienām un tām pašām frāzēm var atrasties pilnīgi atšķirīgas domas. Ja katrs cilvēks uzrakstītu skaidrojošo vārdnīcu visiem vārdiem, ko tas lieto, cilvēki viegli saprastu, cik atšķirīgi ir. Katrs dzīvo savā burbulī. Te būs daži ieteikumi, kā labāk saskatīt tam cauri.

1) Kamēr klausies, palaid vaļā savus uzskatus pavisam. Kamēr tev ir savs redzējums, tev nav vietas, kur novietot otra cilvēka prāta struktūru, lai spētu to uz brīdi pilnīgi aplūkot. Kad otrs beidz runāt, mierīgi varēsi atgriezties pie saviem uzskatiem un salīdzināt.

2) Ļoti uzmanīgi vēro savas reakcijas. Tiklīdz tev ir jebkāda reakcija, tu otru vairs nedzirdi. Tā vietā tu klausies sevi. Reakcija var būt noraidīšana, vēlēšanās papildināt, vēlme labot otra teikto. Reakcija ir arī piekrišanas izrādīšana un salīdzināšana ar saviem notikumiem. Pat ticēšana ir reakcija. Un jebkas, kas tev jauc mieru brīvai uztverei ir kā siena starp tevi un otru.

3) Skaties otram acīs un ļauj katram viņa vārdam izvibrēt caur tavu ķermeni. Kamēr tu klausies, vēro, kā tavs ķermenis, domas un pasaules redzējums mainās. Tam ir lielāka nozīme nekā vārdiem, kas tiek sadzirdēti. Vārdi ir tikai starpnieks.

Reiz braucām ar sievu mašīnā un pa radio skanēja jauna dziesma. Pēc dziesmas sieva prasa man "Kā tev patika?". Mana atbilde bija ļoti vienkārša - "Es dziesmu nevērtēju, es klausījos". Es ielaidu šo dziesmu iekšā sevī un ļāvu, lai tā mani izmaina.

Andris Ciekurs

 

Autorizēties ar E-pastu

E-pasts:
Parole:


Vēl nav konts? Reģistrējies šeit.
Aizmirsi paroli?

Atslēgt arhīva ierakstu

Norādi atslēgas kodu. Šis kods ir pieejams pasākuma dalībniekiem, kā arī to saņem cilvēki, kas veic apmaksu par video (skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu):
Kods:

Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Atjaunot paroli

Norādi savu e-pastu:


Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Reģistrēties

E-pasts*:
Parole*:
Parole vēlreiz*:
 
Pilns vārds*:
Dzimšanas datums*:
Dzimums*:
Piekrītu saņemt jaunumus uz e-pastu.
Piekrītu lietošanas noteikumiem.
 
Dati tiek apstrādāti...