Raksti ➡ Kā mēs uztveram laiku?

Nesen lasīju - Minūtes ilgums ir atkarīgs no tā, kurā tualetes durvju pusē tu atrodies. Burvīgi.

Cik interesanti mēs uztveram laiku. Atkarībā no attieksmes un iekšējā stāvokļa mainās tas, kādos tempos virzies uz priekšu. Mainās tas, cik cilvēks pamana un tas, cik daudz tas piedalās.

Jo vairāk mēs steidzamies, jo vairāk šķiet, ka laiks skrien. Turpretī gaidot kaut ko laiks velkas ka gliemezis.

Laika ātruma uztvere ir izvēle, bet parasti tā notiek neapzināti. Prāta programmās dažādi notikumu veidi ir sasaistīti ar dažādiem uztveres ātrumiem. Bet šīs programmas var mainīt.

Piemēram, katru reizi, kad pamani, ka gaidi kaut ko - ieskaties vērīgi. Kas vēl notiek, kamēr tu gaidi? Šeit un tagad ap tevi vai tevī. Gaidīšana nozīmē dzīvošana nākotnē. Atgriežot sevi atkal tagadnē, mainīsies uztvere par laika plūsmu.

Man vislabāk patīk apturēt laiku pavisam. Paskaties dziļi sevī un pacenties sajust to, kas ir mūžīgs, nemainīgs, ārpus laika. Katrā mūsos ir tāda enerģija.

Var uz galvas uzkrist atombumba, tu vari nodzīvot vēl tūkstoš dzīves, var notikt pilnīgi jebkas, bet šī daļa nemainīsies. Tā nevar mainīties.

Kad sajūti šo enerģiju, apkārtne paliek klusāka, prāts nomierinās.

Ļauj, lai šī enerģija pamazām piepilda visu tavu ķermeni. Un pēc tam, lai piepilda visu visumu. Lai visā, kas ir, pamostas šī nemainīgā bezgalība.

Vienā brīdī prāts apklusīs pavisam, jo prāts bez laika nespēj funkcionēt. Sajūta ir līdzīga kā būt par klinti. Un tas rada spēcīgu zemējumu. Liekas, ka neviens tevi nevar apgāzt vai pat izkustināt. Viss vienkārši iziet tev cauri.

Tu redzi kā cilvēkiem sekundes rit uz priekšu, bet no konkrētā uztveres punkta laika nav. Jo nekas pasaulē nevar izmainīties. Viss ir tāds kāds tas ir un tāds arī vienmēr paliks.

Apkārtējie dara lietas, priecājas, bēdājas, bet nekas būtisks no tā nemainās. Tagad notiekošais liekas kā hologramma, kā prāta rotaļas, ilūzijas. Apakšā viss paliek nemainīgs. Un tas atnes bezgalīgu mieru.

Andris Ciekurs

 

Autorizēties ar E-pastu

E-pasts:
Parole:


Vēl nav konts? Reģistrējies šeit.
Aizmirsi paroli?

Atslēgt arhīva ierakstu

Norādi atslēgas kodu. Šis kods ir pieejams pasākuma dalībniekiem, kā arī to saņem cilvēki, kas veic apmaksu par video (skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu):
Kods:

Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Atjaunot paroli

Norādi savu e-pastu:


Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Reģistrēties

E-pasts*:
Parole*:
Parole vēlreiz*:
 
Pilns vārds*:
Dzimšanas datums*:
Dzimums*:
Piekrītu saņemt jaunumus uz e-pastu.
Piekrītu lietošanas noteikumiem.
 
Dati tiek apstrādāti...