Raksti ➡ Kā atrast savu aicinājumu?

Kā atrast savu dzīves aicinājumu?

Bērni labi jūt savu lomu pasaulē. Jau mazi tie dara, kas nu katram ir jādara.

Bet ar laiku tas mainās. Augot mūsu sabiedrībā bērns atrodas starp cilvēkiem, kas nepazīst sevi. Cilvēki apkārt nejūt savu lomu pasaulē, tie balsta savas rīcības uz centieniem aizpildīt iekšējo trūkuma izjūtu.

Pamazām bērns pārņem vecāku vērtību sistēmu un attieksmi. No sākuma bērnam tas liekas absurdi, jo viņš nejūt šo trūkumu iekšā. Viņš neredz jēgu lietām, ko dara vecāki. Bet ar laiku trūkums parādas, jo tas tiek iemācīts. Un soli pa solim mainās viss redzējums.

Bērns iemācas, ka tagad ir slikti un ir jāstrādā, lai būtu labāk. Viņš sāk saskatīt vērtību abstraktās ilūzijās. Un tajā brīdī pazūd vērtība tik daudz kam, kas bija aizraujošs iepriekš.

Tāpat arī apkārtējie cenšas bērnu ielikt formā. Kas tu būsi, kad izaugsi liels? Kādā profesijā strādāsi? Daži bērni jūt, kāda viņam būs loma pēc gadiem 20. Bet liela daļa to nejūt.

Viņi jūt, kas viņiem jādara šobrīd. Un viņu jūt, kādā virzienā vēlas attīstīties. Un ar to pilnīgi pietiek, lai spertu nākamos soļus. Bērni dzīvo tagadnē.

Pieaugot cilvēks pazaudē savu iekšējo bērnu un līdz ar to arī savu aicinājumu - lomu pasaulē. Tad darbs kļūst smags, dzīve zaudē jēgu un viss kļūst pelēcīgs.

Lai atkal atrastu savu aicinājumu, aicinu atjaunot saikni ar iekšējo bērnu. Pacenties atcerēties, kāds tu biji, ko darīji, kā redzēji pasauli. Kas tev patika bērnībā?

Strādā ar savu trūkumu un pacenties to palaist vaļā. Tā ir izvēle. Ļauj sev būt spontānam, ļauj būt sev pašam. Bērns spēj atrast interesanto visikdienišķākajās lietās. Tu vari to pašu. Palūkojies lietās, kuras itkā pazīsti, caur iekšējo bērnības zinātnieku.

Jo dzīvāks tevī būs bērns, jo vairāk jutīsi savu lomu. Un nav svarīgi nosaukt profesiju vai gala mērķi. Pietiek saskatīt vienu soli, lai uzsāktu kustību jaunā virzienā.

Un sperot šo pirmo soli, tu sāksi transformēties. Un pēc brīža nākamais solis jau būs skaidri redzams.

Andris Ciekurs

 

Autorizēties ar E-pastu

E-pasts:
Parole:


Vēl nav konts? Reģistrējies šeit.
Aizmirsi paroli?

Atslēgt arhīva ierakstu

Norādi atslēgas kodu. Šis kods ir pieejams pasākuma dalībniekiem, kā arī to saņem cilvēki, kas veic apmaksu par video (skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu):
Kods:

Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Atjaunot paroli

Norādi savu e-pastu:


Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Reģistrēties

E-pasts*:
Parole*:
Parole vēlreiz*:
 
Pilns vārds*:
Dzimšanas datums*:
Dzimums*:
Piekrītu saņemt jaunumus uz e-pastu.
Piekrītu lietošanas noteikumiem.
 
Dati tiek apstrādāti...