Raksti ➡ Kā atbrīvot apspiestas emocijas?

Vispirms paskatīsimies, kā emocijas rodas.

No sākuma ir notikums. Prāts notikumu apstrādā un uztver informāciju. No tās rodas doma. No domas rodas reakcija - emocija. Atcerēsimies, ka reakcija ir neapzināta izvēle.

Emocijas dzimst no domām, no attieksmes, no vērtēšānas. Emocija atspoguļojas vienlaicīgi gan fiziskajā, gan enerģētiskajā slānī.

Emocija tiecas izpausties caur cilvēku dažādos veidos. Gan kā sejas grimases, ķermeņa valoda, vārdi. Gan emocijai specifiskā veidā - asaras, kliegšana, smiešanās, u.c.

Ikreiz, kad tev ir skumji, bet tu atsakies skumt, raudāt, tu apspied emociju. Ja tu esi dusmīgs, bet ar dusmām cīnies un centies izturēties draudzīgi, tu apspied emociju. Ja tev ir bailes, un tu centies bailes nogrūst malā, kur tās netraucēs, tu apspied emociju.

Ikreiz, kad emocija tiek apspiesta, tā saglabājas ķermenī. Aizvainojums glabājas kaklā, skumjas sirdī. Katrai emocijai ir savi izvietojumi. Jo vairāk ķermenī ir apspiestu emociju, jo smagāks, saspringtāks un aizvērtāks tas paliek. No tā rodas slimības un citas kaites.

Tāpat arī apspiestas emocijas piesaista situācijas, kurās šīs emocijas varam atbrīvot. Piemēram, ja tevī ir daudz dusmu, ap tevi vairāk parādīsies cilvēki, kas izraisa dusmas, jo tas ir veids, kā visums dod iespēju izlaist šīs emocijas.

Bet ir veids kā izpaust dusmas nenodarot pāri citiem.

Ļauj tām piepildīt visu tavu ķermeni. Ļauj dusmu domām piepildīt savu prātu. Vēro šīs agresīvās emocijas, nodomus. Netraucē tiem būt, piedzīvo tos, absolūti nepretojies, bet nekļūsti par tām. Paliec apzinošs.

Un tajā pašā laikā, tas, vai šie nodomi piepildās, ir tava izvēle. Tu vari to nedarīt, un, kamēr vien tu necīnīsies ar šo dusmu enerģiju, tā nebūs apspiešana.

Brīdī, kad dusmas ir piepildījušas ķermeni, prātu un emocijas, aicini, lai tevī iekšā iespīd gaismas stars. Visas "negatīvās" emocijas, kā cilvēki to sauc, ir balstītas uz trūkumu. Ar gaismu mēs spējam šo trūkumu aizpildīt. Tas ļauj šīm emocijām neitralizēties harmoniskā veidā. Tā mēs spējam palaist vaļā dusmas un padot visu lieko uz augšu - lai aizplūst projām ar gaismu.

Līdzīgi ir ar visām emocijām. 1) Pieņem. 2) Aplūko. 3) Piedzīvo nekļūstot par to. 4) Iedod tām to, kas pietrūkst. 5) Ļauj neitralizēties. 6) Atlaid.

Andris Ciekurs

 

Autorizēties ar E-pastu

E-pasts:
Parole:


Vēl nav konts? Reģistrējies šeit.
Aizmirsi paroli?

Atslēgt arhīva ierakstu

Norādi atslēgas kodu. Šis kods ir pieejams pasākuma dalībniekiem, kā arī to saņem cilvēki, kas veic apmaksu par video (skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu):
Kods:

Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Atjaunot paroli

Norādi savu e-pastu:


Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Reģistrēties

E-pasts*:
Parole*:
Parole vēlreiz*:
 
Pilns vārds*:
Dzimšanas datums*:
Dzimums*:
Piekrītu saņemt jaunumus uz e-pastu.
Piekrītu lietošanas noteikumiem.
 
Dati tiek apstrādāti...