Pasākumu arhīvs ➡ Racionālā Iracionalitāte (Jānis Vītols)


Tiešraides maksa ir 10 eur. Izvēlies norēķināšanās veidu:

Tehnisku iemeslu dēļ, paypal apmaksa nav pieejama. Aicinām norēķināties ar bankas pārskaitījumu vai skaidrā naudā birojā
Ja Tev ir pilnīgi jebkādi jautājumi, droši zvani man 28818184 (Andris). Visu atrisināsim!

Veicot apmaksu, Tev būs iespēja noskatītos pilnu video.


Ja cilvēku racionālā domāšana ir tik pilnīga, kā homo sapiens klātos, tad kāpēc vērojami konflikti cilvēku iekšējā pasaulē, attiecībās ar citiem, sociumā?

Kā tas nākas, ka savā starpā konfliktē divi loģiski domu gājieni? Vai taisnība ir abiem, vai nevienam? Cik, kur un kā ir pielietojama šāda loģiski racionāla domāšana gadījumos, kad sarežģījumu palete kļūst aizvien komplicētāka un cieš no tā visi?

Ja prāta konstrukcijās (sistēmā) atklājas pretrunīgas nepilnības, tad jābūt citai videi (virssistēmai), no kuras saprātīgi šos konfliktus risināt. Tikmēr racionālajai struktūrai savā noslēgtībā šāda pieeja var izlikties iracionāla, neizprotama un tāpēc arī bīstama.

Tomēr tieši neracionāli, jūtām piesātināt dzīves mirkļi nereti rada patiesu piepildījumu un "pārstartē" dzīvi citā kvalitātē. Bieži vien uz tiem apzināti vai dziļi sevī ceram kā uz kādu brīnumu.

Racionālās domāšanas stratēģijas lielā mērā veidojas, kā aizsardzības sistēmu kopums, un kā tādu algoritmu savijumam, prātam ir sevišķi grūti uzticēties nezināmajam un pašam sevi "pārinstalēt" plašākā brīvības pakāpē.

Autorizēties ar E-pastu

E-pasts:
Parole:


Vēl nav konts? Reģistrējies šeit.
Aizmirsi paroli?

Atslēgt arhīva ierakstu

Norādi atslēgas kodu. Šis kods ir pieejams pasākuma dalībniekiem, kā arī to saņem cilvēki, kas veic apmaksu par video (skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu):
Kods:

Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Atjaunot paroli

Norādi savu e-pastu:


Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Reģistrēties

E-pasts*:
Parole*:
Parole vēlreiz*:
 
Pilns vārds*:
Dzimšanas datums*:
Dzimums*:
Piekrītu saņemt jaunumus uz e-pastu.
Piekrītu lietošanas noteikumiem.
 
Dati tiek apstrādāti...